Wrzesień
04, 2016

Biuro księgowe a doradztwo podatkowe w mieście Kraków

Podstawową usługą oferowaną przez biuro księgowe Kraków jest prowadzenie ksiąg rozchodów i przychodów oraz wypełnienie rocznych deklaracji podatkowych w imieniu płatnika. Na tym oferta przeciętnego biura rachunkowego się jednak nie kończy. Często w biurach rachunkowych świadczone są również usługi z zakresu doradztwa podatkowego. Początkującym przedsiębiorcom jak również tym funkcjonującym już jakiś czas na rynku polecamy skorzystanie z tej formy pomocy. Doradca podatkowy jest w stanie jak najlepiej rozwiać wszelkie wątpliwości związane z płaceniem podatków. Dodatkowo doradca podatkowy przy odpowiednich pełnomocnictwach może reprezentować Klienta przed organami administracji publicznej. Nie każde biuro rachunkowe świadczy tego typu usługi. By wykonywać ten zawód należy posiadać odpowiednie kwalifikacje. Przede wszystkim należy zdać pomyślnie egzamin państwowy. Egzamin składa się z dwóch części- pisemnej oraz ustnej. Lista doradców podatkowych prowadzona jest przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych. Zawód ten mogą również wykonywać prawnicy jak również radcy prawni.

Biuro księgowe w Krakowie- kiedy skorzystać z usługi doradcy podatkowego?

Z usług doradcy podatkowego skorzystać najlepiej wtedy gdy sprawy podatkowe budzą nasze wątpliwości. Na przykład wtedy gdy biuro rachunkowe, wykonujące dla nas usługi budzi nasze wątpliwości. Do doradcy podatkowego warto się też udać gdy chcemy postarać się o optymalizację podatkową. Pomoże również wybrać najlepszą formę opodatkowania dla naszego biznesu. Wybierając biuro księgowe Kraków warto postawić na takie, które oferuje szerokie spektrum usług. Najlepsze są te biura wykraczające daleko poza księgowość. Doradztwo podatkowe to tylko jedna spośród wielu usług oferowanych przez biura rachunkowe. Coraz częściej obowiązki związane z kadrami i płacami można przenieść na biuro rachunkowe. Wynagrodzenie powinny bowiem zawsze na czas docierać do naszych pracowników. Niezbędne jest również prowadzenie ewidencji czasu pracy, rozliczanie się z ZUS-em czy Urzędem Skarbowym. Profesjonalne biuro rachunkowe te wymagania powinno spełnić oferując nam obsługę kadrowo-płacową.

Biuro Księgowe Kraków

Nie zapominajmy rzecz jasna o kosztach takiego rozwiązania. Każda usługa z zakresu rachunkowości, doradztwa podatkowego czy z zakresu kadrowo-płacowego sporo kosztuje. Lepiej jednak zapomnieć przy tak ważnej kwestii jak rozliczanie z fiskusem o cenie usług księgowych. Najważniejsza jest wysoka jakość wykonywanych usług. Dobrze jest również zwrócić uwagę na doświadczenie firmy rachunkowej, jej pracowników a nawet na referencje. Dobre biuro księgowe Kraków nie będzie obawiało się utraty Klientów na rzecz konkurencji. Z pewnością długofalową współpracą z renomowanymi przedsiębiorstwami będzie chciało się pochwalić. W ostateczności zawsze możemy zadzwonić do kontrahenta biura rachunkowego i spytać go o jakość współpracy z biurem rachunkowym. Dla małych i średnich przedsiębiorców trzymanie księgowego na etacie to naprawdę spory wydatek. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe dają wymierne korzyści.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>